Jak strávit léto bez úhony u vody a nenahrát zlodějům řádícím v prostoru vodních areálů radí Karlovarský kraj a Policie ČR

Krajský úřad Karlovarského kraje společně s Policií ČR si letošní letní sezónu posvítí na všechny vykutálené zloděje řádící v teritoriu koupališť, venkovních bazénů a vodáckých kempů.

Vodní areály v horkém letním počasí nenavštěvují pouze lidé toužící po osvěžení, zábavě, klidu, či odpočinku.

Mezi návštěvníky jsou i tací, kteří zneužívají důvěry a neopatrnosti ostatních.

V případě, že s sebou nosíte vyšší obnos peněz a další cennosti, nespoléhejte, že si toho nikdo nevšimne nebo že nebudete okradeni.
Zloději, v plavkách, nebývají na první pohled ničím podezřelí ani zvláštní, jelikož často splynou s davem. Mohou trávit několik hodin u vody tím, že pozorují lidi, vytipují si oběť a v nestřežený okamžik zasáhnou. Proto své věci nenechávejte nikdy bez dozoru!

Obor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje ve spolupráci s Oddělením tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje vytvořil preventivně informační leták zaměřený na prevenci majetkové kriminality u vodních ploch a areálů, který prostřednictvím jednoduchých doporučení a základních pravidel návštěvníkům vodních areálů napomůže nestát se oběťmi krádeží. 

Leták již mají k dispozici všichni provozovatelé vodních areálů v podobě venkovních bazénů, koupališť, vodáckých kempů, půjčoven lodí a obce na území Karlovarského kraje.  

Ke krádežím u vodních ploch v průběhu letních sezón skutečně dochází!

Nenechávejte své věci při koupání bez dozoru!

pdf.pngBez úhony u vody - prevence majetkové kriminality vodní plochy.pdf (218,3 kB)