Krajské call centrum pro rezervaci termínu testu na covid-19 ukončí svou činnost k 1. červenci 2021

Rezervace termínu testu bude nadále možné provést pouze cestou online rezervačního systému a adrese  www.rezervacekk.cz

V návaznosti na aktuální vývoj epidemiologické situace v Karlovarském kraji i celé České republice ukončí svou činnost Krajské call centrum pro rezervaci termínu testu na covid-19 na telefonní lince 950 380 380, a sice k 1. červenci 2021

Rezervace termínu testu na některém ze spolupracujících odběrových míst bude nadále umožněn prostřednictvím online rezervačního systému kraje, případně je možné využít ostatní odběrová místa.

S dotazy týkajícími se testování, cestování, rizikových kontaktů, karantény, aktuálně platných mimořádných opatření a dalších témat spojených s koronavirem se můžete nadále obracet na operátory národní informační linky na telefonním čísle 1221.

V případě zdravotních potíží konzultujte Váš aktuální zdravotní stav s Vaším ošetřujícím lékařem nebo v urgentních případech volejte na linku zdravotnické záchranné služby 155.

Přehled odběrových míst v Karlovarském kraji pro provedení antigenního nebo RT-PCR testu

Rezervační portál k testování na covid-19 v Karlovarském kraji nabízí odběrové kapacity spolupracujících odběrových míst, kterými jsou v současné době (od 1. července 2021) nemocnice Karlovy Vary, Cheb a Ostrov, Diagon – poliklinika Flóra Cheb a Diagon – Dětská poliklinika Aš.

www.rezervacekk.cz

Po ukončení činnosti SOM Sokolov (jezero Michal) a SOM Cheb (stadion Lokomotiva) mohou obyvatelé Sokolova využít k provedení testu např. odběrové místo společnosti LABIN v Lékařském domě Tilia, nábřeží Petra Bezruče 430/9 (rezervovat zde) nebo odběrové místo společnosti PREVEDIG v kině Alfa, Heyrovského 1812 (rezervovat zde) a obyvatelé Chebu mohou využít k provedení POC antigenního testu odběrové místo Grünerův dům, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 478/33, Cheb (k provedení testu se není nutné objednat předem).

V Karlovarském kraji však provádí odběry i další odběrová místa, jejichž aktuální přehled naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví ČR:

Nejčastější otázky a odpovědi k testování na covid-19 a certifikátům

Ministerstvo zdravotnictví ČR zpracovává odpovědi na nejčastější otázky a dotazy vztahující se k testování osob metodou RT-PCR i antigenními testy.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nabízí na svých internetových stránkách informace pro cestování do zahraničí. Podmínky vstupu do jednotlivých zemí si tak můžete ověřit na Rozcestníku informací k cestám do zahraničí, a nebo můžete využít Mapu cestovatele. Jednotlivé země podmínky vstupu průběžně aktualizují dle vývoje epidemie.

 
23. června 2021 | Autor: HZS Karlovarského kraje