Aktuality

1 2 3      ››

Vypořádat se s obavami z války pomáhá dětem i dospělým řada organizací

Nabídku pomoci pro děti i dospělé mají ve svém portfoliu organizace jako Linka bezpečí, či Centrum Locika. Kromě rad, tipů, či telefonické pomoci se zaměřují také na to, jak s dětmi vhodně o válce komunikovat.  

 

Karlovarský kraj vyhlašuje výtvarnou výzvu pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ na téma digitálních závislostí

Žáci základních škol se mohou aktivně podílet na tvorbě nové preventivní kampaně Karlovarského kraje prostřednictvím účasti ve výtvarné soutěži.

 

I Karlovarský kraj v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2022 připomíná rodičům malých dětí jak se chovat na internetu bezpečně

Připomeňme si k mezinárodnímu Dni bezpečnějšího internetu, který letos připadl na úterý 8. února 2022 několik základních pravidel bezpečného chování na internetu z pohledu rodičů a těch nejmenších uživatelů.

 

Efektivnější péči o osoby s různými druhy závislostí brzdí v kraji nedostatek psychiatrů

Pomozte sdílet mezi psychiatry a studenty lékařských fakult mimo Karlovarský kraj dotazník, který zjišťuje jejich motivaci pro volbu místa působení a jejich vztah k našemu regionu.

 

Soutěžní on-line kvíz z oblasti internetové bezpečnosti probíhá pouze do 28. února!

Žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet pouze do 28. února 2022.

 

KARLOVARSKÝ KRAJ VYHLÁSIL DOTAČNÍ PROGRAM NA PODPORU AKTIVIT V OBLASTI PREVENCE KRIMINALITY PRO ROK 2022

I v roce 2022 mohou obce a nestátní neziskové organizace žádát o dotaci na neinvestiční projekty z oblasti prevence kriminality, které pomáhají zvýšit pocit bezpečí občanů. 

 

Základní škola v Libé ve spolupráci s Karlovarským krajem realizovala projektový den pro žáky i rodiče zaměřený na internetové bezpečí

V měsicí listopadu se v ZŠ a MŠ Libá konal projektový den, který byl zaměřen na bezpečné chování na internetu. Dopolední části se  zúčastnili žáci, odpolední část byla věnována rodičům. 

 

Chebské děti s odznakem strážce majáku budou pomáhat slabším a zranitelným

Karlovarský kraj finančně podpořil projekt spolku Dětský úsvit, jehož výstupem děti, které prošly projektem díky nově získaným poznatkům a dovednostem, budou pomáhat slabším a zranitelným.  

 

Projekt z Karlovarského kraje zaměřený na šikanu a násilí byl oceněn Ministerstvem vnitra

Projekt MAJÁK – cesta bezpečí, jehož realizátorem je Dětský úsvit, z. s., se umístil na 2. místě v rámci národního kola Evropských cen prevence kriminality 2021.

 

Letošní soutěžní on-line kvíz pro žáky a studenty z oblasti internetové bezpečnosti opět úspěšně odstartoval!

Žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet až do 28. února 2022.

 

Karlovarský kraj zvyšuje odbornost preventistů městských policií

Strážníci městských policií v Karlovarském kraji, kteří se zabývají prevencí kriminality, absolvovali dvoudenní odborný interaktivní seminář zaměřený na primární prevenci a práci s třídními kolektivy.

 

Jak strávit léto bez úhony u vody a nenahrát zlodějům řádícím v prostoru vodních areálů radí Karlovarský kraj a Policie ČR

Krajský úřad Karlovarského kraje společně s Policií ČR si letošní letní sezónu posvítí na všechny vykutálené zloděje řádící v teritoriu koupališť, venkovních bazénů a vodáckých kempů.

 

Ministerstvo vnitra vyhlásilo soutěže o nejlepší projekty prevence kriminality za rok 2021

Územní samosprávy, útvary Policie České republiky, neziskové organizace a řada dalších subjektů působících v oblasti prevence kriminality mohou v rámci vyhlášených soutěží nominovat své projekty na téma prevence kriminality v době pandemie, či šíkana a násilí mezi nezletilými. 

 

Základní pravidla zabezpečení objektů, nejen před odjezdy na dovolené, připomene Evropský den proti vloupání 2021

Evropský den proti vloupání do obydlí tento rok připadá na 16. června. Prostřednictvím několika aktivit Policie ČR a územních samospráv připomenou základní pravidla zabezpečování obydlí zejména ve vztahu k jejich každodennímu opouštění a odjezdech na dovolenou.  

 

Hejtman předal ceny studentům, kteří vědí, jak se na internetu chovat bezpečně

Na krajském úřadě se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů s předáváním cen v rámci soutěžního online Kvízu PLUS projektu Kraje pro bezpečný internet.  

 
1 2 3      ››