Soutěžní on-line kvíz pro žáky a studenty z oblasti internetové bezpečnosti byl prodloužen!

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet mohou žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji soutěžit až do 31. března 2021.

Soutěžní on-line kvíz navazuje na aktualizované e-learningové lekce a krátké preventivně informační videospoty. Po správném zodpovězení všech kvízových otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o věcné ceny. Ti zvídavější si mohou zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Prostřednictvím soutěžního on-line kvízu se soutěžící dozví důležité informace o bezpečném užívání informačních technologií a zároveň mohou vyhrát hodnotné ceny od společnosti Microsoft a GORDIC.

Po ukončení soutěže proběhne losování vítězů a krajské finálové kolo soutěžního Kvízu PLUS, jehož vítěz bude reprezentovat Karlovarský kraj na celostátním finále.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny lekce pro učitele, rodiče, veřejnost, sociální pracovníky a policisty.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více než 35 000 žáků a studentů. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Soutěžní kvíz, včetně pravidel, a další vzdělávací materiály z oblasti internetové bezpečnosti jsou dostupné na webových stránkách projektu
www.kpbi.cz .

pdf.pngSoutěžní on-line kvíz KPBI - informační plakát.pdf