Ministerstvo vnitra vyhlásilo soutěže o nejlepší projekty prevence kriminality za rok 2021

Územní samosprávy, útvary Policie České republiky, neziskové organizace a řada dalších subjektů působících v oblasti prevence kriminality mohou v rámci vyhlášených soutěží nominovat své projekty na téma prevence kriminality v době pandemie, či šíkana a násilí mezi nezletilými. 

V rámci prevence kriminality byly pro rok 2021 vyhlášeny následující soutěže:

1. Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2021

Soutěž vyhlásilo Ministerstvo vnitra ČR, odbor prevence kriminality. 

Téma je prevence kriminality v době pandemie.

Do soutěže mohou být nominovány projekty, jejichž realizátorem je územní samosprávní celek, dobrovolný svazek obcí, útvar Policie České republiky, středisko Probační a mediační služby nebo právnická osoba věnující se prevenci kriminality na místní úrovni.

Tři vítězné projekty obdrží cenu.

Vítězné, i další do soutěže nominované, projekty budou Ministerstvem vnitra popularizovány v rámci výměny dobré praxe. Slavnostní vyhlášení tří nejúspěšnějších projektů proběhne v rámci Národních preventivních dnů 6. a 7. října 2021 v Plzni.

pdf.pngPravidla soutěže 

doc.pngPřihlašovací formulář - nominace

 

2. Národní kolo Evropské ceny prevence kriminality 2021

Soutěž vyhlásila Evropská síť prevence kriminality (EUCPN). 

Téma je šikana a násilí mezi nezletilými.

Soutěže se může zúčastnit jakýkoliv projekt, iniciativa nebo balíček opatření, jehož cílem je snižování kriminality a strachu z ní v rámci nastolené tematiky.

Nominovány mohou být projekty, jejichž realizátorem je územní samosprávní celek, dobrovolný svazek obcí, útvar Policie České republiky, středisko Probační a mediační služby nebo právnická osoba věnující se prevenci kriminality.

Tři vítězné projekty v národním kole obdrží cenu a absolutní vítěz získá možnost reprezentovat Českou republiku na evropském finále ve Slovinsku, jehož vítěz získá 10 000 EUR a další ceny.

Vítězné, i další do soutěže nominované, projekty budou Ministerstvem vnitra popularizovány v rámci výměny dobré praxe.

pdf.pngVýzva včetně pravidel soutěže 

doc.pngFormulář pro nominaci projektu


V případě Vašeho zájmu zúčastnit se soutěží, zasílejte vyplněné formuláře s projekty nejpozději do úterý 3. srpna 2021 na e-mail krajské manažerky prevence kriminality Ing. Terezy Páskové tereza.paskova@kr-karlovarsky_cz.