Letošní soutěžní on-line kvíz pro žáky a studenty z oblasti internetové bezpečnosti opět úspěšně odstartoval!

Žáci a studenti základních a středních škol v Karlovarském kraji mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet až do 28. února 2022.

Cílem soutěžních kvízů je informovat jednu z nejzranitelnějších skupin pohybujících se na internetu, děti a mládež, o bezpečném užívání informačních technologií a zároveň za úspěšné splnění nabízí hodnotné ceny od společnosti Microsoft, GORDIC a sdružení CZ.NIC.

Před vyplněním soutěžního on-line kvízu si žáci a studenti mohou prostudovat e-learningové lekce a krátké videospoty na téma bezpečné chování na internetu při používání IT technologií. Ti zvídavější si mohou zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Kriminalita v prostředí internetu každoročně stoupá. Objevují se nové, sofistikovanější trestné činy a nejrůznější závadová jednání. Nejenže oběťmi takových činů a jednání jsou velice často právě děti, ale děti tyto skutky také mnohdy samy páchají. Proto je třeba v oblasti internetové bezpečnosti preventivně působit na děti a mládež v každém věku. Do soutěže se mohou děti zapojit jak samy doma, tak s pedagogem a ostatními spolužáky během vyučování.

Pro tento rok Karlovarský kraj nově vyhlásil také Soutěž škol. Základní a střední škola s největším počtem řešitelů soutěžního kvízu získá Poukázku na nákup vybavení (hardware i software), či pomůcek souvisejících se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu ve výši 15 000 Kč.

Po ukončení soutěže proběhne losování vítězů a krajské finálové kolo soutěžního Kvízu PLUS, jehož vítěz bude reprezentovat Karlovarský kraj na celostátním finále.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR.
Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou rovněž připraveny edukativní materiály pro pedagogy, rodiče, seniory, policisty, či veřejnost.

Soutěžní kvízy, včetně pravidel, a všechny vzdělávací materiály z oblasti internetové bezpečnosti jsou dostupné na webových stránkách projektu
https://www.kpbi.cz/.

pdf.pngKPBI_soutěžní on-line kvíz_plakat_2021_2022.pdf,(10,97 MB)