Konference a semináře

Konference pro pedagogy Cheb - 4. prosince 2019 - Kulturní centrum Svoboda 

IMG-20191204-WA0005.jpg

4. 12. 2019 se uskutečnila konference „Prevence rizikového chování“, která byla určena pro školní metodiky primární prevence, učitele a sociální služby. Témata konference byla:

a) Šikanování ve školách – prevence a intervence – Mgr. Magdalena Richterová

b) „(NE)Bezpečný internet...?“ – Ing. Tereza Pásková

c) Závislost na videohrách a finanční nástrahy, které videohry obsahují – Bc. Jiří Vimr

d) Darknet market tržiště, kyberkriminalita a dostupnost návykových látek on-line – Kpt. Ing. Tomáš Kratina

Děti tráví na internetu a sociálních sítích čím dál více času. Není se čemu divit, když řada z nich držela mobilní telefon v ruce ještě dřív, než začala mluvit. Mnohé výzkumy ukazují, že drtivá většina dětí má nedostatečné znalosti o tom, jaké chování na internetu je trestné, co se na internetu smí a nesmí dělat. O efektivních metodách prevence a aktuálních trendech v prostředí internetu posluchače seznámila Ing. Tereza Pásková

IMG_20191204_1337488.jpg


Videohry jsou čím dál propracovanější, často takřka nerozpoznatelné od reálného světa. Jenže v současné době obsahují mnohé finanční nástrahy, díky kterým může člověk jedním kliknutím přijít i o nemalé peníze. O závislosti na videohrách, její možné prevenci, ale i následné pomoci hovořil Bc. Jiří Vimr, krajský protidrogový koordinátor.

Na darknet marketových tržištích je k zakoupení čím dál více nelegálního zboží, zejména zbraně a drogy. O kriminalitě v tomto prostoru, její latenci a možném odhalování přednášel kpt. Ing. Tomáš Kratina z Národní protidrogové centrály.