UPOZORNĚNÍ - Orkán Sabine

AKTUALIZACE: Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Karlovarského kraje výstrahu na velmi silný vítr od neděle 9. února 22:00 do pondělí 10. února 6:00, kdy se očekává velmi silný jihozápadní vítr s nárazy místy nad 90 km/h, dále výstrahu na extrémně silný vítr od pondělí 10. února 6:00 do 13:00, kdy se očekává extrémně silný západní vítr ojediněle s nárazy nad 110 km/h  a následně výstrahu na velmi silný vítr od pondělí 10. února 13:00 do 17:00, kdy se očekává velmi silný jihozápadní vítr s nárazy místy nad 90 km/h. Silný západní vítr místy s nárazy nad 65 km/h bude trvat až do úterý 11. února 20:00.

Orkán Sabine 9.2.2020

ČHMÚ varoval, že orkán Sabine bude postupovat z Německa přes Krušné hory a dále na východ republiky. Na horách lze očekávat nárazový vítr až 150 km/h. Lze předpokládat, že v důsledku tohoto extrémního větru bude docházet na území Karlovarského kraje k přerušení dodávek elektrické energie a ke zhoršení sjízdnosti silnic kvůli popadaným stromům na komunikacích.

Jednotky hasičů v Karlovarském kraji se na silný vítr připravují, přesto při velkém počtu událostí spojených s orkánem, bude operační středisko vysílat jednotky dle závažnosti nahlášených událostí. Přednost má záchrana osob a majetku.

Doporučujeme sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích a věnovat pozornost dopravnímu zpravodajství. V případě nutnosti jízdy jezděte maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezte vycházení a nevydávejte se na túry, dodržujte pokyny Horské služby.

Podrobnější informace o doporučeném chování před příchodem vichřice a v jejím průběhu naleznete zde.