Spuštění nového webového Rezervačního systému pro testování Covid-19 Karlovarského kraje pro veřejnost i praktické lékaře

Karlovarský kraj spouští provoz online Rezervačního systému pro rezervaci termínů k provedení testů metodou POC a RT-PCR, termín testu si tak nyní může rezervovat každý občan sám nebo s pomocí praktického lékaře

Od dnešního dne mají obyvatelé Karlovarského kraje možnost využívat pro rezervaci termínu testu metodou RT-PCR k prokázání přítomnosti koronaviru SARS-CoV-2 v těle nebo termínu k provedení POC antigenního testu k prokázání přítomnosti antigenu koronaviru SARS CoV-2 v těle nově spuštěný online Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského kraje dostupný na adrese:

www.rezervacekk.cz

Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského kraje

V rezervačním systému jsou k dispozici obyvatelům Karlovarského kraje i registrovaným praktickým lékařům odběrové kapacity spolupracujících odběrových míst v Karlovarském kraji, které provádí testy na prokázání přítomnosti koronaviru v těle. V následujícím období budeme usilovat o rozšíření nabídky termínů k rezervaci testů metodou RT-PCR pro samoplátce i o zapojení těch odběrových míst, která provádí odběry pouze samoplátcům.

Bez provedení předchozí rezervace termínu odběru prostřednictvím Rezervačního systému k testování Covid-19 Karlovarského kraje Vám nebude umožněn vstup do areálu spolupracujícího odběrového místa a nebude Vám zde proveden test Covid-19.

Žádáme Vás, abyste se na odběr dostavili v přesně rezervovaný čas. Přispějete tak k předcházení vzniku front na odběrovém místě. 

Praktičtí lékaři získají možnost vytvořit rezervaci termínu testu svým pacientům

Systém nabízí i možnost registrace praktických lékařů do Rezervačního systému pro testování Covid-19, která jim pak umožní rezervovat termín testu i pro své pacienty rovnou v ordinaci ihned po vystavení e-Žádanky v informačním systému ÚZIS.

Pravidla rezervace termínu k provedení testu Covid-19
  • Každá osoba si současně může rezervovat pouze 1 termín testu metodou POC nebo PCR a to v souladu s platnými pravidly pro provádění těchto testů, které jsou stanoveny mimořádnými nebo krizovými opatřeními Vlády ČR. Rezervace dalšího termínu testu Vám bude umožněna až po expiraci aktuálně rezervovaného termínu.
  • Bez provedení předchozí rezervace termínu odběru prostřednictvím Rezervačního systému k testování Covid-19 Karlovarského kraje Vám nebude umožněn vstup do areálu spolupracujícího odběrového místa a nebude Vám zde proveden test Covid-19.
  • Rezervace termínu testu nebo i následně provedení testu může být omezeno v souladu s platnými mimořádnými a krizovými opatřeními Vlády ČR nebo požadavky jednotlivých odběrových míst.
Způsob vytvoření rezervace
  • E-mailová adresa a telefonní číslo, které uvedete jako nepřihlášený uživatel v registračním formuláři, slouží k potvrzení vytvořené předrezervace termínu a následně k jeho případné změně nebo zrušení. 
  • V případě rezervace termínu testu prováděné přihlášeným lékařem, není vyplnění e-mailové adresy podmínkou, ale v případě jejího vyplnění Vám na ni bude doručena zpráva s informacemi o rezervovaném termínu testu a o způsobu jeho změny nebo zrušení.
  • V případě, že se nemůžete dostavit k provedení testu Covid-19 ve Vámi rezervovaném termínu, zrušte tuto rezervaci prostřednictvím odkazu uvedeného v potvrzovacím e-mailu, který Vám byl doručen během rezervace termínu testu na Covid-19, případně prostřednictvím operátora Krajského call centra. Uvolníte tak kapacitu pro jiné zájemce o testování. Děkujeme.
Podpora Rezervačního systému pro testování Covid-19 Karlovarského kraje

Nevíte-li si rady s vytvořením rezervace termínu testu Covid-19 v online Rezervačním systému, můžete se i nadále obracet na operátory Krajského call centra. Operátor Vám může pomoci v situaci, kdy se neúspěšně pokoušíte o dokončení rezervace termínu, potřebujete-li důvodně provedení odběru mobilním odběrovým týmem nebo nemáte-li k dispozici e-mailovou adresu apod.

Operátoři Krajského call centra Vám jsou k dispozici na telefonním čísle 950 380 380 každý pracovní den od 8:00 – 15:00.

Operátoři call centra i veřejnost používají stejný rezervační systém, k dispozici tak mají stejný rozsah volných termínů na jednotlivých odběrových místech. Pokud se Vám nezobrazují volné termíny k rezervaci, pak Vám je tedy nenabídne ani operátor call centra.

Linka 950 380 380 nadále neslouží k rezervaci termínu odběru pro samoplátce RT-PCR testu.

Odpovědi na dotazy týkající se cestování, výsledků prováděných testů, rizikových kontaktů, karantény, aktuálně platných mimořádných opatření a dalších témat spojených s koronavirem Vám poskytnou operátoři celostátní linky 1221.

V případě zdravotních potíží kontaktujte svého praktického lékaře nebo linku 155.

 

Pomoc při rezervaci termínu na očkování Covid-19 poskytuje občanům Karlovarského kraje asistenční linka na telefonním čísle 607 600 017. Více informací najdete zde.

  

  

28. ledna 2021 | Autor: HZS Karlovarského kraje