Otevření Vojenské střední školy v Sokolově, obor Strojírenství

Vojenská střední škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové a Sokolově je tady pro mladé se zájmem o matematiku, přírodní vědy, informatiku, strojařinu a cizí jazyky. V současnosti můžeš přímo v Moravské Třebové studovat obor Vojenské lyceum nebo Elektrotechnika. V Sokolově pak úplně nový obor Strojírenství.

Obsah i metody výuky byly postaveny tak, abys jako absolvent našel uplatnění u všech vojenských útvarů pozemních i vzdušných sil, logistiky nebo mohl pokračovat ve studiu technických oborů na Univerzitě obrany v Brně. Studium je podobné tomu na civilních školách s rozšířenou výukou výpočetní techniky a cizích jazyků (angličtiny). Takže se s touto moderní školou uplatníš v podstatě všude. Součástí našeho studia je i vojenská profesní příprava.

Přijímáni jsou bezúhonní chlapci a dívky s občanstvím v EU (finančně a materiálně zabezpečujeme pouze studenty s českým občanstvím) a ukončenou povinnou školní docházkou, tělesně zdatní a v dobrém zdravotním stavu. A samozřejmostí je také úspěšné složení přijímacích zkoušek. Žáci mají k dispozici moderní učebny a laboratoře, velké kino, audiovizuální středisko, fotbalové hřiště, posilovnu, saunu, tenisové kurty a také například i střelnici.

Žáci, kteří dosáhnou velmi dobrých studijních výsledků, získají prospěchové stipendium. Moravská Třebová a Sokolov jsou prostě super začátek.

Informační leták ke studiu v Sokolově si můžete stáhnout zde.