Očkování proti Covid 19

Aktualizováno - Informace pro obyvatele Karlovarského kraje k očkovací strategii proti onemocnění Covid-19

Očkování je velmi významnou složkou boje proti epidemii tohoto onemocnění. Dává naději, že všichni budeme moci postupně uskutečnit návrat k normálnímu životu, bez drastických omezení a opatření.

V Karlovarském kraji bude očkování zahájeno v roce 2021

V první fázi budou vzhledem k počtu dodaných vakcin očkování vybraní zdravotníci, příslušníci HZS, PČR a dalších organizací, kteří jsou v přímém kontaktu s nemocnými nebo potenciálně nakaženými nemocí Covid-19. V další fázi budou následovat hospitalizovaní pacienti z rizikových skupin a postupně i veřejnost. Zpočátku bude očkování probíhat na očkovacích místech nemocnice Karlovy Vary, Sokolov a Cheb. 

Očkování veřejnosti v Karlovarském kraji

Očkování obyvatel Karlovarského kraje bude probíhat na vyzvání na základě vytvořených seznamů. Předpokládáme, že očkování veřejnosti bude spuštěno na přelomu ledna a února 2021 a bude dostupné v rámci spuštěného rezervačního systému.

Odkaz na připravovaný rezervační systém zde bude včas uveřejněn.

Prosíme všechny, aby zvážili možnost očkování - je dobrovolné, ale potřebné. Bez proočkování dostatečného procenta populace nebude jeho účinek tak výrazný.

Sledujte prosím tyto stránky, budeme uveřejňovat průběžně nové a upřesňující informace. Mohou se v čase měnit, jde o složitý logistický proces, který je závislý na řadě okolností, které nelze předvídat.

Dokumenty ke stažení

Informace pro očkované
Strategie očkování proti Covid-19


Aktuality

29. prosince 2020 Zpoždění závozu vakcín do Karlovarského kraje

Dodávka vakcín do Karlovarského kraje se podle informací Ministerstva zdravotnictví ČR předpokládá 31. 12. 2020. V návaznosti na zpoždění závozu vakcín do regionu se také posune zahájení očkování proti Covid-19 na začátek roku 2021.

Původní termín dodání vakcín do Karlovarského kraje byl avizován do 28. 12. 2020 a zahájení očkování prvních osob bylo plánováno na 30. 12. 2020.

14. ledna 2021 Registrace seniorů 80+ na očkování proti Covid-19

Od 15. 1. 2021 se mohou senioři starší 80 let registrovat v celostátním centrálním rezervačním systému na adrese https://crs.uzis.cz/​.

Pomoc s registrací seniorů 80+ k očkování proti covid-19 poskytuje informační linka 1221
Případně můžete využít krajskou asistenční linku zřízenou pro pomoc s registrací seniorů 80+ k očkování proti covid-19 607 600 017

Adresy očkovacích center v kraji

Nemocnice Karlovy Vary, Bezručova 1190/19 - Centrum cestovní medicíny
Očkovací centrum se nachází v suterénu pavilonu B. Při vstupu hlavním vchodem pavilonu B je třeba sejít po schodech dolů, projít kolem recepce a na chodbě doleva. Při vstupu hlavním vchodem pavilonu A je třeba sejít po schodech nebo sjet výtahem o patro níž a dát se spojovací chodbou doprava.

Nemocnice Sokolov, Slovenská 545
Očkovací centrum se nachází v pavilonu A. Označený vstup je napravo od vstupu do Lékárny NEMOS uvnitř areálu nemocnice.

Nemocnice Cheb, K Nemocnici 1204/17
Očkovací centrum je umístěno v pavilonu A, v prostoru gynekologické ambulance, která se nachází ve 3. poschodí dostupném výtahem.

 

Další informace k provedení rezervace na očkování naleznete na webu Karlovarského kraje.

 

14. ledna 2021 | Autor: HZS Karlovarského kraje