Když se hraje o čas

Nová dokumentární série ukazuje zásahovou činnost hasičů a policistů 

O dokumentární sérii

Sedm dílů, celkem 17 mimořádných událostí. Na obrazovky České televize vstoupil v premiéře ve čtvrtek 15. dubna nový dokumentární cyklus s názvem Když se hraje o čas. V režii Jiřího Studničky tento seriál vznikl za použití autentických záběrů hasičů a policistů a podle výpovědí přímých účastníků vybraných událostí.

V dokumentu bude možné sledovat náročnost práce hasičů a policistů například u železničních nehod ve Studénce v Moravskoslezském kraji či u Perninku na Karlovarsku, rozsáhlé požáry průmyslových objektů, pátrání po pohřešované osobě nebo činnost hasičských specialistů v Bejrútu po ničivém výbuchu v tamním přístavu.

Jednotlivé díly série mají premiéru vždy ve čtvrtek v 21:30 hodin na programu ČT2.

Jedná se o ojedinělý projekt, který přibližuje zásahovou činnost výhradně z autentických záběrů a komentářů přímých účastníků. K dokumentární sérii vznikly webové stránky, kde jsou umístěné všechny odvysílané díly.

Prezentace1.png

O autorovi dokumentární série

Autorem projektu je Jiří Studnička, kameraman a režisér řady dokumentárních sérií. V posledních letech se zaměřil na spolupráci s Hasičským záchranných sborem ČR, podílí se na rozvoji dokumentaristiky u hasičského sboru, byl u zrodu unikátního systému podpory velitele zásahu v trojrozměrném zobrazení. V rámci preventivních projektů například řady Ty to zvládneš je držitelem ocenění Hasič roku.

 

12. května 2021 | Autor: HZS Karlovarského kraje