1 2 3 4 5 6      ››

Přehled vydaných mimořádných a ochranných opatření MZČR a nařízení KHS Karlovarského kraje

Přehled dokumentů včetně odkazů na jejich plná znění na webu MZ ČR je veden se stavem od 25. srpna 2020 a průběžně doplňován

Od čtvrtka 24. září 2020 se rozšiřují protiepidemická opatření u hromadných akcí a ve stravovacích zařízeních

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR omezuje MZ ČR otevírací dobu provozoven stravovacích služeb od 22:00 do 6:00 ráno a upravuje konání hromadných akcí. Účinnost opatření je limitována na 14 dnů a končí 7. října 2020.

Statistika COVID-19 pro starosty obcí

Statistické výstupy o počtech osob pozitivních a vyléčených v jednotlivých obcích Karlovarského kraje.

Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy se od 21. září nezmění, Ministerstvo zdravotnictví spustilo online příjezdový formulář do ČR

Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a na základě vyhodnocení epidemiologické situace aktualizuje seznam zemí s nízkým rizikem nákazy Covid-19.

Od 18. září se zpřísňují protiepidemická opatření při pořádání vnitřních hromadných akcí na stání a ve stravovacích zařízeních

S výjimkou výstav, trhů, veletrhů a jim podobných akcí budou moci konat vnitřní hromadné akce s účastí přesahující ve stejný čas 10 osob jen za podmínky, že každý účastník akce bude mít určeno místo k sezení. Na vnitřní hromadné akce tak nebude možný prodej vstupenek jinak než na konkrétní místo k sezení.

Pravidla pro povinné nošení roušek platná od 18. září 2020

Ministerstvo zdravotnictví ČR reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a zpřísňuje pravidla pro povinné nošení roušek.

Od 17. září budou laboratoře informovat pacienta o výsledku testu na Covid-19 elektronicky

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR stanovuje laboratořím povinnost sdělit výsledek PCR testu bezodkladně, nejpozději do 48 hodin od přijetí vzorku k vyšetření a to prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Od 10. září budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy

Mimořádné opatření při epidemii na území části obce Františkovy Lázně

Nařízení KHS Karlovarského kraje č. 1/2020 ze dne 08.09.2020

1221: Informační linka hygienické služby České republiky

Informační linka krajských hygienických stanic České republiky 1221 slouží veřejnosti pro zodpovězení otázek týkajících se onemocnění Covid-19.

Ministerstvo zdravotnictví upravilo navýšení kapacity pro hromadné akce od 1. 9. 2020

Ministerstvo zdravotnictví s účinností od 1. září upravuje pravidla pro hromadné akce vydaná 24. 8. 2020 .

AKTUALIZOVÁNO: Ochranné opatření k omezení překročení státní hranice ČR s účinností od 25. 8. 2020 (stav k 31. 8. 2020)

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo opatření k omezení překročení státních hranic a vydalo aktualizovaný  seznam zemí nebo jejich částí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19.

Mimořádné opatření zkracuje karanténní opatření na 10 dní

Na základě dostupných vědeckých poznatků a rozhodnutí Rady vlády pro zdravotní rizika Ministerstvo zdravotnictví přistupuje s účinností od 1. září ke zkrácení doby karantény a izolace ze 14 na 10 dnů.

1 2 3 4 5 6      ››