15. června 2019, to je Den záchranářů

Již tuto sobotu 15. června 2019 se od 13:00 – 17:00 hodin bude konat ve volnočasovém areálu Rolava v Karlových Varech tradiční, již 12. ročník DNE ZÁCHRÁNÁŘŮ, který je největší událostí tohoto typu v Karlovarském kraji.

Den záchranářů je věnován prezentaci techniky a činnosti záchranných a bezpečnostních sborů, které spolupracují v rámci integrovaného záchranného systému v Karlovarském kraji. K vidění budou připraveny tematické ukázky z činnosti profesionálních hasičů, policistů, zdravotnické záchranné služby a ostatních záchranářských subjektů působících na území Karlovarského kraje jako například vodní záchranné služby, horské záchranné služby nebo záchranářských kynologů. Ukázku své činnosti má pro širokou veřejnost přichystanou i Armáda ČR, celní správa, vězeňská služba či Městská policie Karlovy Vary.

Kromě ukázek techniky a vybavení záchranářů je nachystána i řada dynamických ukázek přibližujících divákům například vyproštění osob z havarovaného vozidla, zásah pořádkové jednotky Policie ČR, pilotáž vrtulníku DSA a záchranu osob leteckou záchrannou službou Plzeň – Líně.

Dále je pro všechny návštěvníky připraven bohatý doprovodný program zahrnující soutěže a atrakce pro děti, prezentaci bezpečnostních systémů Škoda auto a mnoho dalšího.

Těšíme se na vás!

Plakát_Den záchranářů 2019.jpg

Plakát ke stažení naleznete zde.