NÚKIB zanalyzoval hrozbu stále cílenějších vyděračských útoků ransomwarem

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vypracoval analýzu s názvem "Vyděračské útoky ransomwarem jsou stále cílenější: míří na velké firmy, státní a veřejné instituce".

Metodický pokyn pro zadávání veřejných zakázek na dodávku bezpečnostních technologií byl dokončen

Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Odborem práva veřejných zakázek dokončila Metodický pokyn pro zadávání veřejných zakázek na dodávku bezpečnostních technologií.

Ministerstvo vnitra vyzývá k nominaci projektů do národního kola Evropské ceny prevence kriminality 2020

Téma letošního ročníku soutěže Evropská cena prevence kriminality 2020 nese název "Prevence organizovaného zločinu založeného na rodinných vazbách" .

Nová certifikovaná metodika pomůže městům s identifikací a analýzou jejich bezpečnostně rizikových lokalit

Ministerstvo vnitra ČR, Odbor prevence kriminality, certifikovalo "Metodiku identifikace a hodnocení bezpečnostně rizikových lokalit ve městě", jejíž autorem je Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava s hlavním cílem doporučit standardizovaný postup pro identifikaci a hodnocení bezpečnostně rizikových lokalit ve městě s využitím dat o registrované kriminalitě a dat z pocitového mapování.

Domácí násilí v době pandemie koronaviru může eskalovat

Vzhledem k některým dopadům pandemie koronaviru může docházet k  eskalaci případů domácího násilí v České republice i po celém světě.

Student z Karlovarského kraje zvítězil ve finále soutěžního kvízu z oblasti internetové bezpečnosti

Dne 10. 2. 2020 se na půdě Ministerstva vnitra v Praze konalo celorepublikové finále soutěžního Kvízu PLUS v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Vítězem se stal reprezentant Karlovarského kraje Stanislav Knaizl, student Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně.

Hejtman ocenil děti, které si umí poradit s nástrahami internetu

Dne 23. ledna 2020 na půdě Krajského úřadu Karlovarského kraje  proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěžních kvízů v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.  Ceny výhercům předal hejtman Karlovarského kraje Mgr. Petr Kubis.

Kraj v prevenci kriminality nezapomíná na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami ze Základní školy Cheb se prostřednictvím interaktivních besed s knihou "ON-LINE ZOO" učili, jak se chovat bezpečně v prostoru internetu.

Krajští preventisté přednášeli na konferenci Prevence rizikového chování

V hlavním sále Kulturního centra Svobody v Chebu se dne 4. 12. 2019 konala konference Prevence rizikového chování, kterou uspořádalo město Cheb. Hlavními tématy konference byla šikana, bezpečné chování na internetu, závislost na videohrách a dostupnost návykových látek na darknet market tržištích.

Na krajském úřadě přednášel královnou oceněný český Rom Petr Torák

Nabitý zastupitelský sál přivítal dne 13. 11. 2019 Petra Toráka, který přijel do Karlových Varů přednášet o životě Romů ve Velké Británii. Do Anglie se odstěhoval v roce 1999, několik let zde pracoval jako policista, má mnohaleté praktické zkušenosti s komunitní prací a aktivně se podílí na zlepšování životních a pracovních podmínek Romů nejen v Británii, ale i v ostatních zemích Evropy. Před čtyřmi lety dokonce obdržel za práci v romské komunitě Řád britského impéria. Je tak jediným českým Romem, jenž se může pochlubit vyznamenáním od královny.